Перейти до основного вмісту
Вебінар з проблеми академічної доброчесності
25 квітня 2025 року здобувачі першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів, а також науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у вебінарі з проблеми академічної доброчесності дослідника у межах проведення циклічних академічних студій від стейкхолдерів освітніх програм, що спрямовані на актуалізацію цінних практик реалізації принципів наукової етики у дослідницькій і освітній діяльності.
Захід організовано відділом змісту і технологій педагогічної освіти ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України та присвячено пам’яті відомого методолога сучасної педагогічної науки Семена Гончаренка (1928 – 2013).
Мета вебінару – реалізація політики академічної доброчесності у здійсненні наукових досліджень, у викладацькій діяльності, експертній роботі; привернення уваги молодих дослідників, майбутніх докторів філософії, докторантів до сучасних практик утвердження академічної доброчесності в освітньо-науковому просторі в Україні і світі.
Учасники вебінару – викладачі, науковці, аспіранти, докторанти, учні МАН з різних регіонів України (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Буковинський медичний університет, Сумський державний університет імені А.С. Макаренка, Харківський університет внутрішніх справ, Київське відділення МАН України та ін.).
Спікерами академічних студій виступили:
Мирослава Вовк, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України;
Олена Семеног, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки, керівник Центру науково-освітнього партнерства і мережевої взаємодії СуДПУ імені А.С. Макаренка;
Оксана Цюняк, доктор педагогічних наук, професор, професор, професор, професор кафедри початкової освіти та освітніх інновацій, заступник декана з наукової роботи педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника;
Ян Капранов, доктор філологічних наук, доктор габілітований (мовознавство), професор Економіко-гуманітарного університету у Варшаві (м. Варшава, Польща);
Кирил Котун, кандидат педагогічних наук, старший дослідник, старший науковий співробітник відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих, голова Ради молодих учених Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Співголова Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття» НАПН України.
Зустріч була присвячена важливості академічної доброчесності в освітніх дослідженнях, обговоренню концептуальних та практичних засад академічної доброчесності, її наслідків та проблем її реалізації. Учасники також обговорили питання використання штучного інтелекту в дослідницькій роботі, важливість захисту авторських прав, необхідність правильного цитування та етичної поведінки в наукових дослідженнях. Вебінар завершився обговоренням цінності досвіду, необхідності системного підходу до впровадження політики та практики, пов’язаної з академічною доброчесністю, та викликів, з якими зіштовхується академічна спільнота у зв’язку з російсько-українською війною.
За результатами проведення заходу було запропоновано проведення гостьових занять від стейкхолдерів у ЗВО, внесення змін у локальні положення про академічну доброчесність щодо врегулювання використання штучного інтелекту, укладення рекомендацій для імплементації зарубіжного досвіду реалізації технологічних рішень в утвердженні академічної доброчесності у науковій і освітній діяльності.
Щира вдячність організаторам актуального заходу Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та Наталія Філіпчук за запрошення та багаторічну співпрацю!!!
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності