
- четвер, 16 січня 2025 р.
СПІВПРАЦЯ Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича зі СТЕЙКГОЛДЕРАМИ: участь у Колегії Департамент освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації️.
16 січня 2025 року, як член Колегії Департаменту освіти і науки ЧОВА, мала можливість взяти участь у обговоренні проблеми впровадження РЕФОРМИ ПРОФІЛЬНОЇ ОСВІТИ у закладах загальної середньої освіти.
УЧАСНИКАМИ ЗАХОДУ були: Роман Греба, заступник начальника Чернівецької обласної військової адміністрації, Оксана Сакрієр, директорка Департаменту освіти і науки ЧОВА, члени колегії, голови територіальних громад, начальники місцевих органів управління у сфері освіти та директори профільних ліцеїв.
ДОПОВІДАЧАМИ: презентовано перспективний план мережі академічних ліцеїв Чернівецької області;
запропоновано дорожню карту реалізації реформи;
обговорено вибір профілів навчання в академічних ліцеях;
представлено досвід Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей як пілотного закладу реформи.
Реформа старшої школи передбачає, що після 9 класу учні зможуть обрати одне із двох спрямувань — академічне або професійне.
АКАДЕМІЧНЕ спрямування дозволить старшокласникам обирати профіль навчання та предмети залежно від своїх зацікавлень.
ПРОФЕСІЙНЕ спрямування передбачає вступ у професійний коледж чи заклад фахової передвищої освіти, де студенти зможуть опанувати професію та обирати предмети, що повʼязані з нею.
В області передбачається функціонування 62 закладів загальної середньої освіти, що надаватимуть послуги старшої профільної освіти, з них 58 академічних, 2 військово-спортивних, 1 науковий та 1 мистецький ліцеї.
Реформа профільних шкіл почне діяти з 1 вересня 2027 року.
До цього часу засновники закладів освіти разом із місцевими відділами освіти та директорами майбутніх профільних ліцеїв мають:
визначити профілі навчання (не менше 3-х у межах одного чи кількох освітніх кластерів (STEM, мовно-літературний, соціально-гуманітарний);
здійснити аналіз наявної матеріально-технічної бази;
розробити стратегію розвитку академічного ліцею, освітню програму тощо;
провести конкурс на посаду керівника закладу освіти та відібрати таким ж
методом педагогічних працівників;
отримати ліцензію на надання послуг профільної середньої освіти тощо.
Для Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича постають НОВІ ВИКЛИКИ - формування у майбутніх педагогів готовності до реалізації завдань профільної школи!
ДЯКУЄМО Департаменту освіти і науки ЧОВА на чолі з Оксаною Сакрієр за
СПІВПРАЦЮ з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича!
